2013/2014 навчальний рік


/Files/images/лин3.gif

/Files/images/41.2.gifПоради батькам п"ятикласників

/Files/images/в2.gif

Шкільний одяг та зовнішній вигляд учнів школи

/Files/images/форма-1.jpgЗгідно Наказу Президента України «Про шкільну форму» від 12 червня 1996 року N417/96; рішенням педагогічної ради та батьківського комітету у школі введена для обов’язкового носіння з шкільна форма для учнів 1-11 класу у 2013-2014 н.р.

/Files/images/форма-2.jpg

Мета даного рішення:

- створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;

- дотримання єдиних санітарно-гігієнічних норм;

- виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;

- формування поваги до шкільних правил.

Вимоги до форми:

· Для юнаків – класичний діловий костюм чорного, темно-синього кольору, сорочка або гольф білого (на свято), однотонні на щодень, взимку дозволяється безрукавка або светр темного кольору.

· Для дівчат – класичний діловий костюм чорного, темно-синього кольору жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету, спідниця середньої довжини або брюки класичного стилю, блуза біла, однотонна класична.

Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання ділового стилю одягу

Вимоги до зовнішнього вигляду

· Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.

· Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків.

· Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 9-11 класів.

· Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки однин вид прикрас (сережки)

Учням школи категорично не дозволяється:

Носіння джинсового або декольтованого одягу.

· Носіння предметів пірсінгу, татуаж в школі забороняється.

· Мати довгі нігті або вкривати їх лаком яскравого кольору.

· Користуватися засобами мобільного зв’язку під час уроків.

· Вживати нецензурні слова.

· У школі категорично забороняється палити та вживати алкогольні напої.

/Files/images/линейка1.gif

Шановні батьки

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

/Files/images/линейка1.gif

Правила електробезпеки

Щороку в Україні майже 50 дітей уражається електричним струмом. Серед причин — незнання елементарних правил електробезпеки, поведінки поблизу енергетичних об’єктів. Та найголовніша і найнебезпечніша причина – це дитяча цікавість – риса, як стверджують психологи, особливо притаманна підліткам, адже саме в цьому віці людина найактивніше пізнає навколишній світ, виробляючи нові навички поведінки. Дуже часто такий досвід формується на власних помилках, а іноді, на жаль, стається непоправне і ціною пізнання стає найцінніше – життя.

Чи можемо ми, дорослі, вплинути на статистику нещасних випадків від ураження електричним струмом? Звичайно, так. І тут якихось особливих знань про струм непотрібно. Просто важливо своїм дітям розказати, що електричний струм – це благо цивілізації, без якого наше життя немислиме, однак при неправильній поведінці він може бути смертельно небезпечним. А ще , особливо під час літніх канікул чи календарних свят, коли діти довший час залишаються без нагляду дорослих, періодично їм нагадувати про правила електробезпеки і можливі наслідки від пустотливої поведінки з електричним струмом.

/Files/images/линейка1.gif

/Files/images/сонце.jpg

Пам"ятка для батьків на час весняних канікул

1. Не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де знаходиться ваша дитина протягом дня і ночі.

2. Слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем.

3. Використання піротехнічних засобів небезпечне для життя і здоров’я.

4. Нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху.

5. Не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища.

6. Категорично забороніть дітям грати в недобудованих,зруйнованих, аварійних будівлях або на території поблизу таких об'єктів.

7. Нагадуйте правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.

8. Пам’ятайте про правила поводження з бездоглядними свійськими тваринами.

9. Не допускайте, щоб Ваші діти вживали алкогольні напої.

10. В разі необхідності телефонуйте:

- при пожежі - 101

- до міліції - 102

- швидка допомога - 103

- служба газу - 104

/Files/images/ш2.jpgПОПЕРЕДЖЕННЯ

Шановні батьки!

Адміністрація Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів інформує Вас про те, що з 23 березня по 1 квітня 2013 року у Вашої дитини розпочалися весняні канікули.

Класні керівниик провели з Вашою дитиною цикл профілактичних бесід:

- Електробезпека

- Пожежна безпека

- Правила користування газом у побуті

- Правила безпеки під час весняних канікул

Звертаємо Вашу увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов'язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля дитиною за межами дому. Проводьте роз'яснювальні бесіди. Обмежте перебування дитини за межами дому у вечірній час.

/Files/images/линейка1.gif

Енергетичні напої: окриляють чи вбивають?

30 листопада 2010 року перед учителями та батьки деякі учні поставили проблему доцільності вживання енергетичних напоїв. На щастя ситуацію вдалося вирішити "по гарячих слідах". Не обійшлося і без втручання лікарів "швидкої допомоги". Тому не зайвим буде помістити матеріали для роздумів: Що роблять з організмом молодої людини енергетичні напої, окриляють чи вбивають?

В Україні «енергетики» стають усе популярнішими. Школярі, студенти п'ють їх, щоб "зарядити мізки", спортсмени й любителі нічного життя - щоб бути бадьорими та сповненими енергії. Однак інколи все відбувається зовсім навпаки. Замість бажаних сил, люди опиняються на лікарняному ліжку. І якщо проблема підліткового алкоголізму уряд хвилює, то питання пристрасті молоді до енергетичних напоїв залишається без належної уваги

Дослідження показують, що смак переважної більшості енергетиків нейтральний. Рідину з баночки можна пити постійно і вона не набридне. А ще сьогодні на полицях магазинів все частіше продаються суміші алкоголю та енергетиків. Особливість напоїв в тому, що всі вони газовані. Тобто, засвоєння хімічних речовин, з яких складається напій починають вже в ротовій порожнині. І кофеїн, і алкоголь у газованому вигляді організм поглинає дуже швидко.

Світлана Папад зазначає, що в «цьому випадку мова йде не скільки про міцність напою, скільки про серйозну хімічну суміш. Наскільки вона вразить залежить від організму, від того, в якому об'ємі і як часто людина вживає напій. Енергетики дурять молодь: вони говорять, що горілка та коньяк - це міцний алкоголь, вони шкідливі. А ти - молодий, тобі цього не треба, краще пити енергетики з малим вмістом алкоголю. Найстрашніше, що людина таким чином все одно вживає алкоголь. Зазвичай у хід йде не одна пляшка, а три чи чотири».

До речі, після прийняття офіційної заборони щодо розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях та місцях масового скупчення людей, попит на енергетики збільшився. Одна з продавчинь кіосків, що на Бульварі Шевченка запевняє: «Чтобы не платить штраф молодежь стала увлекаться альтернативными напитками. После трех баночек энергетиков эффект тот же, а алкоголя в крови нету же, и пить где угодно можно».

З курсу органічної хімії

Виробники енергетичних напоїв запевняють, що їх продукція приносить тільки користь. Секрет успішності "енергетиків" не тільки в рекламі, а й у хімічному складі. Крім води, барвників і ароматизаторів, до них входить ціла низка компонентів, які самі по собі стимулюють фізичну й розумову діяльність:

Таурин - амінокислота, необхідна людині. Знижує рівень холестерину і цукру в крові, знімає стрес і заряджає енергією.

Гуарана - тропічний чагарник сімейства сапиндових. Росте в Бразилії і Венесуелі. Її листя широко застосовується в медицині: виводить з м'язових тканин молочну кислоту, зменшуючи біль при фізичних навантаженнях, перешкоджає виникненню атеросклерозу і очищає печінку. Завдяки кофеїну, що міститься в гуарані, вона за лічені секунди збадьорить будь-якого соню.

Мелатонін міститься в організмі і відповідає за добовий ритм людини. Найчастіше лікарі призначають його тим, у кого проблеми зі сном. Крім того, він знижує рівень "поганого" холестерину в крові. Кофеїн додає бадьорості і підвищує працездатність.

L-карнитин підвищує результативність роботи, покращує серцеву діяльність, активізує обмін речовин, знижує відчуття голоду. Ця речовина переносить жир в працюючі м'язи, завдяки чому відбувається зменшення жирового прошарку.

Матеїн входить до складу знаменитого чаю мате. Він сприяє схудненню, оскільки ефективно усуває відчуття голоду і спраги.

Женьшень - екстракт знаменитого кореня. Женьшень ефективно бореться з втомою, депресією і стресом.

Фолієвая кислота (вітамін В) бере участь в обміні і синтезі аміно- і нуклеїнових кислот, тим самим покращуючи роботу головного мозку.

Скільки ж користі несе кожен зі складників! Але треба пам'ятати, що змішані в одному напої, всі ці складові утворюють вибухову суміш, яка може підірвати здоров'я.

Пити чи не пити?

Плюси :

+ енергетичні напої відмінно піднімають настрій і стимулюють розумову діяльність.
+ кожен може знайти енергетичний напій по своїх потребах. Відповідно до їх призначення, енергетичні напої умовно розділяють на групи: одні містять більше кофеїну, інші - вітамінів і вуглеводів. «Кавові» напої підходять трудоголікам і студентам, яким доводиться працювати і вчитися ночами, а «вітамінно-вуглеводні» - для активних людей, що вважають за краще проводити вільний час в спортзалі.
+ дія чашки кави зберігається 1 - 2 години, дія енергетичного напою - години 3 - 4. Крім того, майже всі енергетичні напої газовані, що прискорює їх дію.
+ завдяки зручній упаковці енергетичні напої можна носити з собою і вживати в будь-якій ситуації (на танцполі, в машині), чого не можна сказати про каву або чай.

Мінуси:

- енергетичні напої можна споживати в строгій відповідності з дозуванням. Максимальна доза - 2 банки напою на добу. Перевищення дози може призвести до підвищення артеріального тиску або рівня вмісту цукру в крові;
- енергетичні напої офіційно заборонені у Франції, Данії і Норвегії, де вони продаються тільки в аптеках, оскільки вважаються за ліки

Склад деяких енергетичних напоїв поєднання глюкози і кофеїну, дуже шкідливий для молодого організму;

- любителі спорту мають пам'ятати про сечогінні властивості кофеїну. Це значить, що після тренувань енергетичний напій пити не можна, адже в процесі фізичних навантажень організм і так втрачає багато рідини;
- багато енергетичних напоїв містять велику кількість вітаміну В, що викликає прискорене серцебиття і тремтіння в кінцівках;
- енергетичні напої містять таурин і глюкуронолактон. Вміст таурину у декілька разів перевищує допустимий рівень, а кількість глюкуронолактона, що міститься в 2 банках напою, перевищує добову норму майже в 500 разів;
Як бачимо, мінусів набагато більше, ніж плюсів. І, проте, не виключено, що одного дня у вашому житті виникне ситуація, коли ви не зможете обійтися без енергетичного напою. Однак, все ж таки, вагітним жінкам, дітям, підліткам, літнім людям, тим, хто страждає на гіпертонію, серцево-судинні захворювання, глаукому, розлади сну, підвищену збудливість і чутливість до кофеїну, краще утриматися від вживання цих напоїв.
Та в будь-якому разі, уважно читайте правила вживання енергетичного напою, щоб захистити свій єдиний і коханий організм.

/Files/images/линейка1.gif

/Files/images/d188d0bad0bed0bbd0b0-42.gifВиховання в дітей навичок культури безпечної поведінки

/Files/images/2.png

Кiлькiсть переглядiв: 397

Коментарi